FOLIA D2W

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Nowość na polskim rynku!

 

Pierwsze w Polsce oksybiodegradowalne worki na zwłoki z d2w® firmy Ciefol

Ekologiczna folia z d2w®

Worki oznaczone symbolem d2w® ulegają przyspieszonej degradacji w czasie znacznie krótszym niż ich tradycyjne odpowiedniki. Przyśpieszona degradacja czyli oksybiodegradacja to technologia, dzięki której folia może rozłożyć się samoczynnie pod wpływem działania czynników fizycznych. Rozkład worków z d2w® następuje po zakończeniu ich założonej przydatności do użycia, do tego czasu zachowują wszystkie właściwości tworzywa sztucznego, z którego są wykonane.

Degradowalność potwierdzona testami.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ TKWI W DODATKU – KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ INFORMACJI (PDF)

 

 

FOLIA OKSYBIODEGRADOWALNA D2W

Worki oznaczone symbolem d2w® ulegają przyspieszonej degradacji w czasie znacznie krótszym niż ich tradycyjne odpowiedniki. Przyśpieszona degradacja czyli oksybiodegradowalna to technologia, dzięki której folia może rozłożyć się samoczynnie pod wpływem działania czynników fizycznych. Rozkład worków z d2w® następuje po zakończeniu ich założonej przydatności do u żyda, do tego czasu zachowują wszystkie właściwości tworzywa sztucznego, z którego są wykonane.

Nowy wymiar odpowiedzialności, nowe korzyści d2w® to skuteczna i nowoczesna technologia powodująca proces oksybiodegradacji, w wyniku którego produkty z tworzyw sztucznych ulegają samodegradacji. Jako rozwiązanie wspierające systemy recyklingu i odzysku energii funkcjonuje już w ponad 50 krajach świata. Teraz jest dostępne również w Polsce i może realnie przyczynić się do poprawy stanu naszego otoczenia. d2w® to wartość, która zyskuje coraz większe uznanie w oczach konsumentów.

Specyfika kontrolowanej degradacji. Opracowany przez brytyjskich naukowców z firmy Syitiphony Environmental dodatek d2w® umożliwia kontrolowanie czasu życia produktów i opakowań wykonywanych z tworzyw sztucznych. Rozkład produktów następuje po zakończeniu jego założonej przydatności do użycia. Proces degradacji tworzyw z d2w® inicjowany jest przez naturalne czynniki takie jak woda, temperatura czy światło. Pod ich wpływem aktywowane zostaje działanie dodatku, który wnika do struktury cząsteczki polimeru i powoduje jej rozkład na wodę, dwutlenek węgla i śladowe ilości biomasy. Substancje te są następnie bioasymilowane przez mikroorganizmy, a pozostałość opakowania lub innego produktu wykonanego z tworzywa sztucznego staje się całkowicie nieszkodliwa dla środowiska.

Technologia rekomendowana przez naukowców Skuteczność d2w® została potwierdzona badaniami renomowanych polskich ośrodków: Instytutu Technologii Polimerów i Barwników Politechniki Łódzkiej oraz Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników w Gliwicach. Pozytywne wyniki zaawansowanych testów laboratoryjnych są gwarancją wysokiej jakości produktów z dodatkiem d2w).

Nowoczesne rozwiązanie przy znikomych kosztach Duża wydajność d2w® sprawia, że koszty dodatkowe produkcji opakowań i produktów z jego zawartością są znikome i w pełni rekompensowane przez korzyści marketingowe, wizerunkowe i środowiskowe wynikające z zastosowania

Zgodnie z ideą 3R
Reduce (redukuj). Dodatek d2w pomaga zredukować ilość odpadów z tworzyw sztucznych.
Re-use (używaj ponownie). Wysoka jakość tworzyw z zawartością d2w® gwarantuje ich trwałość i możliwość wielokrotnego użytku.
Recycle (przetwarzaj). Tworzywa z dodatkiem d2w mogą być produkowane na bazie recyklatu oraz poddawane procesowi recyklingu.

Działanie d2w

Etap 1.
Podczas produkcji tworzywa sztucznego do zwykłego polimeru dodawana jest niewielka ilość d2w®.
Etap 2.
Pod koniec przydatności produktu, d2w® automatycznie rozbija molekularne struktury polimeru na nieszkodliwe, biodegradowalne półprodukty. Degradacja zachodzi w naturalnym środowisku w obecności tlenu (oksy-biodegradacja), jest przyspieszana przez światło ultrafioletowe i ciepło.
Etap 3.
Fragmenty tworzywa sztucznego są przyswajane przez mikroorganizmy znajdujące się w środowisku. Pozostałe komponenty plastiku przekształcają się w dwutlenek węgla, wodę i biomasę nie pozostawiając szkodliwych elementów.

jesteś zdecydowany?

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dostosowując się do jego potrzeb.